top of page

THE INTEGRATION METHOD

עבודה עם הגוף הרגשי, זיהוי ושחרור אמונות מגבילות, רגשות מודחקים וטראומות. עבודת שיקופים, מפגש עם הילד הפנימי, ריפרוגרמינג, הילינג אנרגטי, סאונד הילינג ו״אמבטיית סאונד״, ריפוי באמצעות מינרלים (קריסטלים).

הגוף הרגשי הוא המימד שבו מאוחסן המטען הרגשי שלנו. הכאב, האשמה, הפחד, הכעס, הטראומות מכל תקופות חיינו והאמונות השורשיות ותת ההכרתיות ש״נרשמו״ במערכת שלנו בעקבות אותן חוויות הילדות (אך לא רק) שבאות לידי ביטוי בהרגלים שלנו - הרגלי חשיבה, הרגלי הרגשה והרגלי פעולה - המשקפים את אותו המטען הרגשי. ברוב המקרים מטען זה מודחק, מאחר ולא היו לנו מספיק כלים בילדות על מנת לעבד את כל החוויות או שהכאב היה גדול מדי עבורנו, אין לנו גישה ישירה או לרוב אף לא קיימת כלל מודעות לאמונות השורשיות שנרשמו ושמגבילות את חיינו וגורמות לכל חוויית החיים לעבור מעתה דרך הפילטרים המגבילים הללו. אלה כמובן משתנים מאדם לאדם בהתאם לחוויות הילדות, האופן בו גדלו, הסביבה, רמת הרגישות האינדיבידואלית והשפעת הדמויות הסמכותיות. כל אלה נצרבים בתת המודע.  שלנו ומתנגנים בחיינו בשלל דרכים, בין אם אנחנו מודעים לכך או לא.
כמו כן, המשקעים הרגשיים שלנו והאמונות שאינן משרתות אותנו משתקפות במצב הבריאותי שלנו, נפשי ופיסי כאחד. אמונות או משקעים שמייצרים סטרס, חרדה או דיכאון, במידה ואינם מטופלים נכון או אינם מטופלים כלל, הופכים לחוסר איזון אשר בסופו של דבר מתגלם כמחלה.

 

חשוב גם לזכור שכל בן אדם יגיב באופן שונה לחוויה טראומטית זהה, הרגישים מבינינו יושפעו במידה רבה יותר מאלה שרגישים פחות, לכן הגישה היא אינדיבידואלית התואמת לטבע וליסוד של כל אדם.

 

אחת הדרכים לזיהוי המשקעים הרגשיים והאמונות המגבילות, היא מתן תשומת לב לנקודות הקושי הקיים בחיינו. באילו תחומים אנו מרגישים תקיעות? מה הם הדברים שאנחנו מנסים לשנות ללא הצלחה? מה רמת הסטרס שאנחנו חווים בחיי היום יום? ממה אנחנו מפחדים? מה הם ההרגלים שלנו? האם הם תומכים בנו או לא? האם יש לנו מחשבות טורדניות ואם כן מה הן? איך נראים היחסים שלנו עם עצמינו והסובבים אותנו? את מה או את מי אנחנו שופטים? מה מצית לנו את הטריגרים? מה מצבנו הבריאותי, הנפשי והפיסי? ובסופו של דבר, האם קיימת התאמה בין איך שהיינו רוצים שחיינו ייראו לאופן בו הם נראים?

 

אחד הדברים החשובים לציין ולהבין, שכל מה שאנחנו מחשיבים כ״מציאות חיצונית אובייקטיבית״ היא שיקוף, ללא יוצא מן הכלל, של עצמנו. ולכן מה שאנחנו שופטים, או הדברים המעוררים בנו התנגדות, היחסים והתחומים בהם קיים קושי - כל אלה מעידים על כך שאותם האלמנטים בדיוק קיימים בתוכנו ומשקפים בפנינו שיעור שעלינו ללמוד. אם לא כך היה הדבר, לא היינו מופעלים כלל משיקוף זה או אחר, הוא היה עובר לידינו מבלי להפעיל את הטריגר. ניהול דיאלוג מודע עם הרמזים האלה המתגלמים במציאות הפרטית שלנו, מאפשר למצוא את הנתיב אל עולם הצללים של תת-המודע ואת קצה החוט של הריפוי והתיקון.

 

אני רואה בכל שיקוף כזה, קשה ככל שיהיה, או בכל חוויה שלילית באשר היא שחווינו לאורך חיינו, מתנה גדולה בתחפושת של מה שאנחנו הורגלנו לתפוס כ״שליליות״. חשוב להבין שכל הקשיים שאנחנו חווים הם פלטפורמה לצמיחה ולהתפתחות. אנחנו נוטים לקטלג את החוויות שלנו כ״טוב״ או כ״רע״, אך בעזרת זווית ראייה רחבה יותר, ניתן ללמוד מה החוויות הללו מנסות לספר לנו. מה עלינו לשנות? מה עלינו לראות ולשחרר? מה השיעור שניתן ללמוד? 
כאשר אנו לומדים לראות את הדברים בראייה מרחבית וניטרלית יותר, אנחנו תובעים את הכוח שלנו חזרה, אנחנו יוצאים מתודעת הקורבן והופכים לאלכימאים היצירתיים של המציאות שלנו.

 

דפוסי ההתנהגות וההרגלים שלנו הם ביטוי של קשרי נוירונים במוח. במילים אחרות, כל מחשבה, הרגשה או פעולה שעשינו, חשבנו או הרגשנו שוב ושוב לאורך זמן רב, מייצרות ״שבילים״ במוח שלנו וככל שה״שביל״ גדול ורחב יותר כך ההרגל חזק ומושרש יותר. 

 

אך כמו המחשב, כך גם המוח שלנו ניתן לתכנת מחדש. לשם כך, בשלב ההתחלתי עלינו לזהות את אותן האמונות המגבילות ולנסחן. 
בשלב זה נקיים שיח ואנליזה מעמיקה שבמהלכה יצוצו אמונות שונות בנושא זה או אחר, כאשר המטרה היא להגיע לאמונות השורשיות והעמוקות ביותר, לזהות דפוסים ורגשות מודחקים.

 

לאחר מציאת האמונה וניסוחה, ננסח אמונה חדשה במקום הקיימת, כאשר האמונות החדשות יהיו לרוב ההפך מהאמונות שאותן נחליף ויהיו חיוביות, מקדמות ומעצימות.

 

בשלב השלישי נבצע את החלפת האמונה. אני מדמה את השלב הזה לכריתת שיח גדול וסבוך בעל שורשים עמוקים ושתילת זרע חדש במקומו. את אותו הזרע נלמד איך לטפח, להשקות ולדשן על מנת להצמיח שורשים חדשים ולהפכו לעץ איתן ויפה.

 

מאחר והשיח הסבוך הישן, בעל השורשים העמוקים, יצר במוחנו קשרי נוירונים חזקים ועבים לאורך השנים, עלינו לשלוח אנרגיה, מודעות, תמיכה ועזרה לאמונה החדשה, לאותו הגרעין שזה עתה שתלנו, על מנת לייצר קשרי נוירונים חדשים במוחנו ולהטמיע את האמונה החדשה בחיינו.

 

אחת הדרכים היעילות שאני מוצא בפרקטיקה שלי היא ״שיעורי בית״. בתום כל מפגש יקבל המטופל פרוטוקול עם ״ארגז כלים״ שפותח במסגרת מחקר מעמיק למעלה מ-13 שנים, כחלק מהתנסותי האישית ובניית המתודה שלי, עם כלים, טיפים, תזכורות ופעולות שרצוי לתרגל ולהתמיע בחיי היום-יום על מנת לייצר הרגלי חשיבה, הרגלי רגש והרגלי פעולה חדשים שיתמכו באמונה החדשה ויתרמו ליצירת ושמירת איזון כללי של הגוף והנפש. בנוסף לזה, בתום כל מפגש יקבל המטופל\ת סיכום הדברים החשובים שהועלו במפגש, במטרה לבצע מעקב אחר ההתפתחות, רפלקציה וגישה פוטנציאלית לרבדים ולתובנות נוספות.

עבודה עם הילד הפנימי

טכניקה נוספת היא מפגש עם הילד הפנימי שלנו או ליתר דיוק, הילדים הפנימיים שלנו, מאחר ונפגוש את עצמינו כילדים מכל מיני תקופות בילדות ובנעורים, החל מהרחם. 

 

זוהי טכניקה עמוקה וחשובה שבאמצעותה נוכל גם לזהות אמונות מגבילות וגם נפגוש את מקור הכאב, הכעס, הפחד, המאבק והטראומה. כמו כן נוכל לשמוע מה יש לילד הפנימי שלנו לספר לנו וזו בדרך כלל אינפורמציה יקרת ערך שתשמש בסיס לתהליך השחרור וההתפתחות.

 

ע״י ההתחברות לילד הפנימי נוכל לגשת למקרים מסויימים בילדות ולהעלות על פני השטח את המטען הרגשי המלווה אותם. נוכל לגשת לרגשות המודחקים, לכאב, לפחדים, לכעס, האשמה והטראומה על מנת לשחררן לאלתר.

 

על פי תורת הקוונטים, הזמן אינו לינארי. לכן כאשר אנחנו עובדים עם הילד הפנימי, אנו חוזרים לנקודת הזמן בה נרשמה האמונה המגבילה, הכאב והטראומה. יש לנו את הגישה והיכולת לחולל שינוי בנקודה זו, השינוי יהדהד דרך המרחב הקוונטי ל''כאן ועכשיו'' שלנו ובכך ישפיע על ההווה והעתיד.

 

לאט לאט נתחיל להכיר ולגלות את עצמנו מחדש, נשים לב כיצד אנחנו משילים שכבות של כאב שאגרנו ונשאנו עמנו לכל מקום, נרגיש שיפור ביחסים עם עצמנו ועם הסובבים אותנו, שינוי בקבלת החלטות, בעבודה ובקריירה, ביחסים עם כסף וכדו'. זרימת אנרגיה חופשית תתחיל להגיע לכל תחומי החיים שהיו תקועים עד כה, הדימוי העצמי שלנו יעבור שינוי, כמו גם הרגשות והתגובות - השפע יתחיל להיפתח בפנינו בשלל דרכים ונמצא את עצמנו כמעצבים פעילים של המציאות שלנו.

 

הילינג אנרגטי

שיטת טיפול הוליסטית, המתיחסת אל הגוף, הנפש והנשמה כאחד. על פי גישה זו, כל תחושה, כאב, מחלה כרונית, אלרגיה, מצבים נפשיים, והארועים המתרחשים ברובד הפיזי, מקורם ברבדים הגבוהים יותר - ברוח. כמו כן, גישה זו נותנת חשיבות, מתבוננת ובוחנת את אורח החיים, הסביבה, התזונה, הרגלי השינה והרגשות של המטופל.
הטיפול האנרגטי מתבצע בהתחברות והזרמת האנרגיה של הטבע והחיים, אנרגיה קוסמית אשר מניעה כמו את הגלקסיות, כך גם את זרימת הדם בגופנו, התחלפות התאים, ההפריה וכל התהליכים האורגניים בטבע. 

סאונד הילינג 

ריפוי בסאונד היא טכניקת ריפוי עתיקת יומין, המוזכרת בכל התרבויות בדרך זו או אחרת. הריפוי מתבצע ע״י התכווננות והפקת צלילים בעזרת כלי נגינה המיועדים למטרה זו כגון קערות טיבטיות, פעמונים, גונגים, קולנים, תופים ע״י הקול האנושי ועוד. הצלילים והתדרים המרפאים מאזנים את הגוף הפיזי והאנרגטי, מעודדים שחרור של טראומות, פותחים בלוקים אנרגטיים אשר באים לידי ביטוי במצבים פיסיים ונפשיים, מכווננים, מנקים ומעצימים את מרכזי האנרגיה - הצ‘אקרות (מאחר ולכל צ‘אקרה יש את התדר המיוחס לה) ומייצרים תגובה של רוגע כללי, לכן טכניקה זו מאוד יעילה במצבים של סטרס, מתח, לחץ נפשי, דיכאון וחרדה. כמו כן, תדרי הסאונד מאזנים בין שתי אונות המוח, משפיעים על המבנה המולקולרי של הנוזלים בגופנו, ומאחר וגופנו מורכב ברובו ממים, ההשפעה והתגובה מורגשת ישר. 

כפי שאמר המדען ניקולה טסלה ״אם אתם רוצים למצוא את סודות היקום, תחשבו במונחים של אנרגיה, תדר ורטט."

לכל דבר סביבינו יש צליל, רטט ותדר תהודה, אשר מתקיימים בחלקיקים התת-אטומיים של כל חומר באשר הוא, כולל כמובן, הגוף האנושי ואלה מהדהדים מהחלקיק הקטן ביותר ועד לגלקסיות. לכל תא בגופינו, לכל איבר, למצבי התודעה השונים ולכל רגש יש את הסאונד האינדיבידואלי שלהם. כאשר קיים חוסר איזון כלשהו, בין אם פיסי או נפשי, ריפוי באמצעות סאונד יפגיש אותנו ואת השדה האלקטרומגנטי שלנו עם סאונד הרמוני שישפיע באופן מיידי ויאזן את התדר של גופינו ויתרום לאיזון ולריפוי. הריפוי בסאונד ניגש לגוף האנושי ככלי נגינה. כאשר כלי הנגינה מכוונן, המנגינה תהיה הרמונית ונעימה לאוזן. אך כאשר הכלי איננו מכוונן, נשמע ״זיוף״ במנגינה. כל התדרים של גופינו מייצרים ״תזמורת״ שמורכבת מאינסוף צלילים ותדרים ולכן אם יש חוסר איזון אפילו הכי קטן באחד מהאלמנטים, הדבר ישפיע ויהדהד על כל המערכת באופן זה או אחר על פי הגישה ההוליסטית, הרואה את הקשר בין כל האספקטים של הקיום שלנו ואיך אלה משפיעים זה על זה ועל הבריאות שלנו, פיזית ונפשית כאחד.

גם את תדר הרגשות ניתן למדוד, כאשר לכל רגש או מצב תודעתי יש תדר משלו. וכפי שריפוי בסאונד יעיל לכוונון התדרים הפיזיים בגופינו, הוא יעיל גם באיזון המוח שלנו ומשפיע על מצבי התודעה, הרגשות וזרימת האנרגיה בגופינו.

קריסטלים

השימוש בקריסטלים למטרות ריפוי, הגנה, העצמה וקישוט היה קיים משחר ההיסטוריה האנושית ולכל אורכה. לקריסטלים יש השפעה אנרגטית על הסביבה הודות לצורת התגבשותם, להרכב ולמבנה שלהם. האנרגיה שבקריסטל, הודות לזמן ולצורת ההתגבשות, נושאת את החותם של יצירת היקום. הגבישים- קריסטלים, נוצרו בתנאים ובזמן שבהם הייתה האנרגיה הגבוהה ביותר בתולדות היקום, כך שבמובן מסויים קריסטלים מייצגים את האנרגיה הגבוהה ביותר שהאדם יכול להתחבר אליה.
הקריסטלים נוצרים בתוך כדור הארץ, במעמקים, בדרך כלל מתחת לפני השטח, בתהליך שלוקח אלפי ואף מליוני שנים, ומורכבים מאותם המינרלים שגם אנחנו מורכבים מהם.
קיימים הרבה מאוד סוגים של קריסטלים בעלי אנרגיות וסגולות שונות. מבנה הקריסטל משפיע על צבעו ומושפע מהתנאים והמיקום הגיאוגרפי בו הוא התגבש. 
בחירת הקריסטל מתבצעת באופן אינטואיטיבי או בהתאמת הקריסטל ע״י המטפל. בדרך כלל נמשך לקריסטל הנכון עבורנו לאותו הרגע, בין אם מדובר במצב נפשי או פיזי, צורך בתמיכה, איזון, העברת כאב, ריפוי עמוק, הבנה עמוקה יותר לגבי סיטואציות וכו‘. כאשר בחירת הקריסטל היא אינטואיטיבית, השיפור והבהירות מורגשים באופן מיידי, לכן כאשר אנחנו מתחברים לקריסטל זה או אחר, מומלץ לאחוז בו, לענוד אותו ולהיות בקרבתו עד שמרגישים שתפקידו הושלם, עד הפעם הבאה. ישנה גישה שאומרת שהקריסטלים הם אלה שבוחרים אותנו ולא אנחנו אותם.
ניתן לשלב קריסטלים וליצור ״קריסטל גריד״ בחלל החדר על מנת להעצים את ההשפעה האנרגטית שלהם וליצר אנרגיה נינוחה ונעימה בבית, שתשפיע על מצב רוחנו ומצבנו הכללי בעת השהיה במקום.
הטיפול בקריסטלים כולל בדרך כלל הנחת מערך קריסטלים, בהתאם למטרה, סביב הגוף ועליו. אחת ממתודות הטיפול היעילות והנפוצות היא הנחת הקריסטלים על מרכזי האנרגיה בגופנו, הצ‘אקרות. לכל צ‘אקרה מיוחסים צבעים מסוימים ולכן ע״י התאמת צבע הקריסטל לצבע הצ‘אקרה, מתרחש רזוננס המעודד תהליך אנרגטי של איזון, ניקוי, ריפוי, טיהור, כוונ
ון ואקטיביזציה, שאת השפעתו נחווה באופן רגשי, נפשי, מחשבתי ופיזי.

במפגש הראשון נקיים שיח היכרות מקדים ובו נתאים באופן אינדיוידואלי לפי הצרכים והרצונות, מה האופן והכלים הנכונים עבור המטופל.

לקביעת מפגש - 052-8137167

 

robert.zlot@gmail.com

“If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration.”


― Nikola Tesla ―

Photography by Sveta Shelegovskaya

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page